0(216) 526 02 02
bilgi@lastikadam.com
Jant Düzeltme

Günümüzde jantların genellikle tasarım amacıyla bulunduğu algısı yayılmış durumdadır. Sürücüler, “aracı jant gösterir, ne kadar gösterişli olursa o kadar iyidir” mantığıyla hareket etmektedirler; ancak ne yazık ki bu durum doğru değildir. Jantlar, modeli, ağırlığı, çapı ve diğer özellikleri ile aracın yol tutuşunda büyük öneme sahiptirler ve seçimlerinin de bu kriterler doğrultusunda yapılması gerekmektedir.Jantlar önemli olmakla birlikte; olası eğilme, çatlama, kırılma durumlarında da biran önce yenilenmeleri veya tamir edilmeleri gereken parçaların başında gelmektedir.

Yokuş aşağı giderken duramayıp kaldırıma çarpma, bazı yerlerde göremeyip lastiği çarpma vb. gibi kazalar jantlarda eğilme, yamulma gibi hasarlar oluşturabilmektedir. Bu gibi hasarların bir çoğunun sonucunda araçların denge ayarları bozulmaktadır ve hafif titremeler, sağa / sola çekmeler, süspansiyonlarda çeşitli sorunlar oluşabilmektedir ve buna bağlı olarak frenlerin performansları, aracın gücü gibi bir çok noktada performans düşüşü olabilmektedir. Bu ve bu gibi durumlarda uygulanabilecek iki çözüm bulunmaktadır.

Jant Düzelttirme Yöntemleri Nelerdir?

Bunlardan birincisi jantların değiştirilmesidir. Hasar görmüş jantların yenileri ile değişmesi elbette ki sorunların ortadan kalkmasını sağlayacaktır; ancak bu işlem maliyetli bir işlemdir ve her sürücünün bir anda jantlarını değiştirmeye yetecek maddi gücü olmayabilmektedir.

Jant değişiminin gerekli olmadığı durumlarda uygulanan ikinci yöntem ise, jant düzeltme olarak geçen jant onarım yöntemidir. Jant düzeltme işlemi doğru kişiler tarafından doğru olarak gerçekleştirildiğinde etkili olacaktır. Lastik Adam jant onarımı için en uygun donanıma ve personele sahiptir.

Jantınızın düzeltilmeye ihtiyacı olduğunu düşüyorsanız hemen iletişime geçin.