0(216) 526 02 02
bilgi@lastikadam.com
Far Ayarı

Seyir halindeyken kişilerin hem kendi güvenlikleri hem de diğer sürücü ve yayaların güvenlikleri için araçlarının düzenli bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir. Özellikle de gece sürüşlerinde kişilerin far ayarlarını muhakkak kontrol ettirmiş olmaları ve o şekilde yola çıkmaları, hayati bir önem taşımaktadır. Her geçen gün meydana gelen trafik kazalarında, doğru bir şekilde yapılmamış far ayarlarının da etkisi son derece büyüktür. Bu sebeple de araç sahiplerinin uzman kişilere araçlarının far ayarlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Görüş açısının sağlıklı olabilmesini direkt olarak etkileyen far ayarlarının sürekli olarak kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Far ayarında bir problem olan kişilerin ise zaman kaybetmeden servise gitmeleri ve sorunu ortadan kaldırmaları gerekmektedir.  Doğru bir şekilde yapılmış olan far ayarlarında farlar, her 10 santimetrede bir santimetre aşağı gelecek şekilde ayarlanmıştır. Böylelikle fardan yansıyan ışık, toprağa değerek sürücülerin görüş açıları en kaliteli şekilde sağlanmış olmaktadır.

Her araçta 3 adet far çeşidi bulunmaktadır. Sis farları, uzun farlar ve kısa farlar, her birinin ayarının teker teker yapılması ve yola ayarlanmış bir far ile çıkılması gerekmektedir.

Büyük bir öneme sahip olan far ayarının daha doğru ve sağlıklı olabilmesi adına profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Lastik Adamda far ayarı, en güncel donanımlar ve profesyonel ekibimiz ile yapılmaktadır.